لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

اطلاعات تماس

09132564789

اصفهان خیابان شهید بهشتی پ22

Sabatheme@info.com

مارا در شبکه های اجتماعی فالو کنید

بایدها و نبایدهای مشاوره

باید ها و نباید های مشاوره ی کسب و کار

کارهایی که نباید در یک جلسه مشاوره انجام دهید
• مقایسه نکنید. توصیه های مشاوران به دو یا چند نفر را با هم مقایسه نکنید! مشاوران از رویکردهای مختلفی استفاده می‌کنند که شیوه ی کار آن‌ها را متفاوت می‌کند؛ با توجه به تنوع کسب و کارهای مختلف راهکارها متفاوت خواهد بود.
• قضاوت نکنید. جمله‌ای که بسیاری از افراد بر زبان می‌آورند این است رفتم پیش مشاور پولی هم دادم هیچی نگفت فقط من حرف زدم! این اتفاق بسیار رایج است. تا شما سخن نگویید، تا مشاورتان در احوال، اهداف، احساسات و گفتار شما تأمل نکند، چطور شما را راهنمایی کند؟ شاید جلسات بسیار مداومی به همین وضع و منوال بگذرد و شما تنها گوینده جلسات مشاوره‌ای تان باشید ولی مطمئن باشید تمام این مسائل در تیررس نگاه کارشناسانه مشاورتان قرار می‌گیرد و از آن به نفع خودتان برای رشد و پیشرفت کسب و کارتان استفاده می‌شود.
• عجله نکنید. گاهی پیگیری موضوعات بسیار زمان‌برهستند. فرآیند مشاوره به ویژه با رویکردهای تحلیلی بسیار زمان‌بر است ولی نتایج آن تمام خستگی سال‌های عمرتان را رفع می‌کند.
• هر چیزی را برای دیگران تعریف نکنید. اجازه دهید جلسات مشاوره‌ای که ویژه شماست و کسی از آن خبر ندارد، بین شما و مشاورتان باقی بماند و از جزئیات و گفته‌های‌تان در آن جلسات برای دیگران سخن نگویید. این کار احترام به خودتان است و در محافظت از ایده ها و اهداف شما ایجاد امنیت میکند.
• از برون‌ریزی احساسات و هیجانات تان جلوگیری نکنید. راحت باشید. برای داشتن کسب و کاری موفق نیاز به بیان احساسات و توجه به آنها دارید. نوآوری و خلاقیت در محیط های شاد و آزاد اتفاق میافتد.

کارهایی که باید در یک جلسه مشاوره انجام دهید
• به مشاوران پایا اطمینان کنید.از بیان مسائل حرفه ای خود به ایشان نهراسید زیرا آنها به منشور اخلاق حرفه‌ای و انسانی متعهد هستند و به عنوان امانت‌دار ایده ها و اهداف شما همراهی‌تان می‌کنند.
• توصیه های که مشاور میکند را دنبال کنید. مشاوران بر اساس اهداف و استراتژی های شما راهکارهایی را پیشنهاد میدهند که اگر واقعا می‌خواهید از هزینه و زمانی که صرف می‌کنید، نتیجه بگیرید، بایستی آن‌ها را انجام دهید.
• صادقانه سخن بگویید. یک مشاور به خود اجازه نمی‌دهد در هیچ زمینه‌ای درباره شما قضاوت کند و خود را موظف می‌داند با معیارهای خود شما را ارزیابی نکند و به دیدگا‌ه ها و اعتقادات‌تان احترام بگذارد؛ بنابراین صادقانه از احساسات و افکارتان با او سخن بگویید و اجازه بدهید، با کمک این اطلاعات به درون‌تان راه پیدا کند و تله‌های روانی‌تان را فاش سازد.

• به جلسات مشاوره پایبند باشید. معمولا روز و ساعت مشخصی برای دیدار شما و مشاور تعیین می‌شود، حتما به آن پایبند باشید تا نتیجه بگیرید، در صورتی که نمی‌توانید در جلسه‌ای حضور یابید مرکز مشاوره ی پایا را مطلع کنید.

  • رضا خوشبین ‫اکتبر 26, 2018 توسط 8:03 ق.ظ

    واقعااا عالیی…

  • محمد عزیزی ‫اکتبر 26, 2018 توسط 8:03 ق.ظ

    ممنون از مشاورین مرکز

× ارتباط با ما در واتساپ